ADAPTACJA

przedszkole omega katowice

Drodzy Rodzice!

Pierwszy dzień w przedszkolu to wielkie wydarzenie zarówno z perspektywy dziecka, jak i jego rodziców, wiąże się z ogromnymi emocjami i mnóstwem wrażeń. Towarzyszy mu ciekawość, ale i niepewność, czasem pojawiają się łzy, obawa – Jak to będzie? Niektóre dzieci przeżywają silne emocje od pierwszych chwil rozstania z rodzicami, u innych kryzys pojawia się później. Czasem towarzyszy mu protest i kategoryczne stwierdzenie „Nie lubię przedszkola!”
To naturalna reakcja dziecka w nowej sytuacji. Rodzice przedszkolnych debiutantów powinni zatem uzbroić się w cierpliwość i podchodzić do pociech z dużą dozą wyrozumiałości.

pexels-photo-1148998.jpeg

WSZYSTKO WYMAGA CZASU...

Pierwsze dni w przedszkolu dla 3-latka nie powinny trwać dłużej niż 3-4 godziny. Czas może być stopniowo wydłużany w późniejszym okresie, kiedy dziecko przyzwyczai się do nowej sytuacji.

DNI ADAPTACYJNE

Aby zmniejszyć stres dziecka i pomóc rodzicom świadomie przekroczyć po raz pierwszy próg przedszkola, w ostatnich dniach sierpnia organizujemy BEZPŁATNE DNI ADAPTACYJNE

Przygotowane przez naszych nauczycieli i specjalistów ZAJĘCIA ADAPTACYJNE sprawią, że pierwszy dzień w przedszkolu będzie dla malucha łatwiejszy:

• zajęcia będą doskonałą okazją, by dziecko w towarzystwie bliskiej osoby mogło poznać infrastrukturę przedszkola, wychowawczynię, harmonogram posiłków i zajęć, a także inne dzieci,
  • pomogą zmniejszyć lęk i napięcie emocjonalne związane z koniecznością rozstania z rodzicami, będą wsparciem dla kilkulatka w opanowaniu czynności samoobsługowych, w budowaniu poczucia własnej wartości i pozytywnego obrazu siebie.

I kilka rad zanim maluch pójdzie w świat!

Na pierwsze dni w przedszkolu pomocna może być… bajka terapeutyczna.
Dziecku o wiele łatwiej będzie przezwyciężyć chwile słabości,
gdy posłucha, jak bohater literacki, podobnie jak ono – musi stawić czoła nowej sytuacji

sKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ

ul. Gliwicka 276 40-862 Katowice